Oprawę muzyczną Koncertu Uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” poprowadzi lubelski zespół „Guadalupe”. Muzycy od 2013 r. prowadzą działalność artystyczno-ewangelizacyjną uwzględniając rys maryjny. Mają w dorobku artystycznym pięć nagranych płyt z muzyką uwielbieniową i doświadczenie kilkuset poprowadzonych uwielbień. Koncert, który odbędzie się 31 maja na płycie lodowiska OSiR zapowiada się muzyczną ucztą dla duszy.

Zespół „Guadalupe” powstał w 2013r. w Lublinie, jako owoc Spotkań Guadalupiańskich skupionych wokół Matki Bożej z Guadalupe, patronki życia. Misją zespołu jest uwielbienie Boga razem z Maryją oraz krzewienie kultu Matki Bożej z Guadalupe. W skład zespołu wchodzą dzieci, młodzież i dorośli. Naszą siedzibą jest Archikatedra Lubelska. Duszpasterzem Wspólnoty jest ks.Tomasz Makarewicz SAC.

Nazwa zespołu to „Guadalupe”, czyli imię Maryi, które pozostawiła po sobie, gdy objawiła się św. Juanowi Diego w 1531r. w  Meksyku. W języku nahuatl imię Maryi de Guadalupe mogło brzmieć jako: „Te Quatlasupe” i mówi o Matce miażdżącej węża, który czyha na nasze życie.

Więcej informacji o zespole Tutaj